LAIDno-2025-467
Hallintosääntö 34 §, Laitilan kaupungin hankintaohjeet
Laitilan kaupungin ensimmäinen ikäihmisten palveluopas on valmistunut syksyllä 2021. Oppaaseen on kerätty mahdollisimman paljon tietoa erilaisista palveluista ja etuuksista, joita uskomme ikäihmisten, heidän läheistensä tai tuttujensa tarvitsevan jossain elämänvaiheessa. Palveluoppaita on saatavilla mm. Varttuneen väen tapahtumissa, Yhteispalvelupiste Avituksessa, kirjastossa, terveyskeskuksessa ja ikäihmisten asumisyksiköissä. Opas on päivitetty kertaalleen aiemmin kesäkuussa 2023.
Nyt hankittavien, kesäkuussa 2025 päivitettyjen, palveluoppaiden määrä on 200 kappaletta. Printteri Uusikaupunki vastaa palveluoppaiden painatuksesta. Palveluoppaiden kokonaiskustannus on 675,00 euroa (alv. 0 %).
Päätän hankkia ikäihmisten palveluoppaiden painatuksen yritykseltä Printteri Uusikaupunki hintaan 675,00 euroa (alv. 0 %).